Jakie ubrania zapakować dziecku na kolonie?

Jakie ubrania spakować dziecku na kolonie? Wysyłasz dziecko na kolonie i nie jesteś pewna, jakie powinnaś mu spakować ubrania? Przeczytaj nasz poradnik, a nie będziesz się martwić, że dziecko nie ma odpowiedniej odzieży!

Pierwszy wyjazd na kolonie to duże przeżycie dla całej rodziny. Chcesz, aby twoje dziecko trochę się usamodzielniło, ale jednocześnie umierasz ze strachu, że stracisz je z oczu. Jeśli dobrze przygotujesz je do tego wyjazdu, nie będziesz miała podstaw, żeby się zamartwiać. Na początek zajmij się wakacyjną walizką – zapakuj do niej wszystkie niezbędne ubrania na kolonie, a będzie Ci łatwiej wysłać dziecko w nieznane.

1. Kurtka przeciwdeszczowa

To niezbędnik w wakacyjnej walizce. Niezależnie od tego, czy twoje dziecko jedzie nad morze, na Mazury czy w góry, powinnaś mu zapakować kurtkę przeciwdeszczową. Pogoda w czasie wakacji potrafi szybko się zmieniać, a nigdy nie przewidzisz, jaka będzie za kilka czy kilkanaście dni.

2. Ciepła bluza

Nawet jeśli w dniu wyjazdu temperatura oscyluje w granicach 30 stopni, a meteorolodzy zapowiadają na najbliższe dni piękną pogodę, powinnaś zapakować dziecku ciepłą bluzę. Musisz to zrobić dokładnie z takich samych powodów, jak te, które opisałam powyżej. Ciepła bluza to niezbędne ubranie na kolonie – miej na uwadze, że letnie wieczory potrafią być naprawdę chłodne.

3. Nieprzemakalne buty

To kolejny ważny punkt. Mimo że mamy wakacje, nie ma sensu pakować dziecku wyłącznie letnich butów. Jeśli pogoda się popsuje, a ono nie będzie miało odpowiedniego obuwia, nie będzie mogło korzystać ze wszystkich rozrywek, z których korzystają inne dzieci.

4. Czapka

I to nie tylko taka przeciwsłoneczna, ale również… jesienna. Tak, ciepła czapka powinna znaleźć na liście ubrań na kolonie. Przyda się szczególnie wtedy gdy dziecko jedzie na żagle albo w góry. Nad wodą albo w wyższych partiach gór zawsze jest chłodniej niż na nizinach.

5. Bielizna na każdy dzień

Najlepiej jest zapakować dziecku bieliznę na każdy dzień wyjazdu. Nie licz na to, że dziecko zrobi sobie pranie – jeśli nie będzie miało czystej bielizny, to po prostu będzie chodzić w brudnej.

źródło: http://www.mjakmama24.pl
autor: Katarzyna Stańczyk
Polub nas na FBYoutubeInstagram