Najczęściej zadawane pytania przez rodziców.

1. Jakie dokumenty powinno zabrać ze sobą dziecko?

Dzieci wyjeżdżające na obóz powinny wcześniej dostarczyć wypełnioną kartę uczestnika oraz podpisany regulamin obozu. Przy wyjazdach zagranicznych oraz przy pobytach na terenie Polski z wycieczkami zagranicznymi, każdy uczestnik powinien bezwzględnie posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, które są jedynymi dokumentami uprawniającymi do przekroczenia granicy Polski. Prosimy o sprawdzenie przed wyruszeniem w podróż czy dziecko zabrało swój dokument.

2. Czy muszę indywidulanie ubezpieczyć dziecko?

Nie. Każde dziecko uczestniczące w naszym obozie posiada ubezpieczenie NNW

3. Jak wygląda transport dzieci na obóz?

W większości przypadków na nasze obozy przemieszczamy się transportem drogowym. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych firm transportowych, które posiadają odpowiednie zezwolenia i nowoczesną flotę pojazdów. Autokary posiadają aktualne badania techniczne, wyposażone są w toalety i telewizory, a kierowcy to sprawdzeni, zaufani i wieloletni pracownicy. Podczas podróży odbywają się postoje w miejscach do tego przeznaczonych. Przed wyjazdem nasze autobusy i kierowcy zawsze poddawani są kontroli przez funkcjonariuszy policji z wydziału ruchu drogowego.

4. Jakie kieszonkowe powinno dostać dziecko jadące na obóz?

Nie ma konkretnej kwoty, jaką dajemy dziecku. Musimy wziąć jednak pod uwagę wiek dziecka oraz program. Im młodsze dziecko, tym mniej pieniążków potrzebuje na wyjazd. Pieniążki kieszonkowe dla młodszych dzieci są przechowywane u wychowawcy, który wydziela określoną sumę na każdy dzień (najczęściej jest to 10-15zł zł dziennie). Starsze dzieci mogą pieniędzmi rozporządzać same, chyba że indywidualne ustalenia z rodzicem stanowią inaczej. Należy pamiętać, że każdy uczestnik obozu ma zapewnione 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację). Ewentualne wydatki dziecka będą obejmować pamiątki na wycieczkach lub jedzenie typu lody, gofry i napoje.

5. Czy na obozach dzieci mogą używać telefonów i innych urządzeń elektronicznych?

Nie pozwalamy na zabieranie ze sobą telefonów komórkowych. Zalecamy również, by na obóz nie zabierać rzeczy typu laptop czy tablet, gdyż na pewno nie będzie czasu na korzystanie z niego. Chcemy, aby wyjazd był dla dzieci świetną zabawą oraz czasem na nawiązywanie relacji z rówieśnikami. Program obozów jest bardzo bogaty i wypełnia każdy dzień turnusu. Zależy nam również, żeby w trakcie turnusu dzieci odpoczęły od zgiełku i nadmiernej stymulacji technologią. Oczywiście w ważnych sprawach dziecko może zadzwonić do rodziców z telefonu wychowawcy. Rodzice również mogą kontaktować się z dziećmi dzwoniąc do wychowawcy. Numery telefonów i stosowne godziny podajemy na zbiórce wyjazdowej i umieszczamy na stronie internetowej.

6. Jak przygotować bagaż dziecka?

Dobrze, by dzieci uczestniczyły w pakowaniu się przed wyjazdem, wtedy orientują się co i gdzie mają spakowane. Bagaż powinien mieć taką wagę, aby dziecko samodzielnie mogło go unieść. Najlepiej zaopatrzyć dziecko w torbę na kółkach. Zalecamy, aby laptopy, telefony, mp3 oraz inny sprzęt elektroniczny pozostał w domu. Za zagubiony sprzęt oraz inne wartościowe rzeczy uczestnika pozostawione bez opieki organizator nie ponosi odpowiedzialności.
Dziecko powinno mieć w swoim ekwipunku podstawowe przybory toaletowe i powinno wiedzieć o tym, że nikt inny poza nim nie może z nich korzystać. Odpowiednie ubranie najlepiej posegregować w gotowe „zestawy” na każdy dzień obozu (powiedzieć również dziecku, że codziennie powinno zakładać czyste ubranie i gdzie powinno składować brudną odzież).

Odradzamy kupowanie nowych ubrań na obóz. Dzieci nie będą miały ich zakodowanych w głowie i często potem po wyciągnięciu ich z torby podróżnej nie kojarzą jako swoje własne.

Dobrze jest wyposażyć dziecko w płyn przeciw komarom i preparat do posmarowania w razie ukąszenia przez owady oraz kremy z filtrem UV.

7. Moje dziecko nie zna nikogo, kto jedzie na ten obóz. Czy będzie się dobrze czuło?

Nasi wychowawcy dokładają wszelkich starań, aby aklimatyzacja dzieci przebiegła w łatwy i szybki sposób. W czasie podróży autokarowej planujemy szereg aktywności, dzięki którym dzieci będą mogły poznać rówieśników i opiekunów. Zadbamy, aby wszystkie dzieci świetnie się bawiły w gronie nowych kolegów zanim jeszcze dotrzemy do miejsca wypoczynku, a integracyjne zabawy w ośrodku pomogą oswoić się z nowym miejscem i poznać każdego uczestnika wyjazdu.

8. Dziecko przyjmuje leki na stałe, kto się nim zajmie?

Trzeba koniecznie powiedzieć dziecku, aby o wszystkich dolegliwościach (bóle głowy, brzucha, wymioty, złe samopoczucie) powiadamiało wychowawcę.
Przed każdym wyjazdem wypełniają Państwo dokumenty obozowe, w których informują nas o przyjmowanych przez dziecko lekach i sytuacjach, w których powinny zostać podane. Prosimy, aby leki zostały zapakowane do torby podróżnej w oddzielnej, podpisanej saszetce.

Polub nas na FBYoutubeInstagram